Jak przygotować się na zamgławianie i opryskiwanie mieszkania?

     Walka z pluskwami nie jest łatwą batalią do stoczenia, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i oczywiście wezwać odpowiednią pomoc, ponieważ samodzielne próby radzenia sobie z nimi nie muszą przynieść oczekiwanych rezultatów. Skutecznym, ale dosyć inwazyjnym sposobem zwalczania tych szkodników jest zamgławianie oraz opryskiwanie, do których należy uprzednio dobrze się przygotować.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

W pierwszej kolejności warto zaobserwować, w których miejscach insekty pojawiają się najczęściej i zlokalizować gniazda ich występowania. Gdy przyjdzie ekipa dezynsekcyjna, będzie to dla nich bardzo istotna wskazówka. Jeśli znajdziemy gniazdo występowania szkodników, warto to miejsce udostępnić dla ekipy – wystarczy odsunięcie mebli na odległość około 50 centymetrów. Wszystkie tuty, rurki muszą być łatwo dostępne, a cokoły oraz ozdobne listwy powinny być zdemontowane, aby mieć pewność, że wszystkie miejsca zostaną odpowiednio potraktowane specjalnym preparatem.

Zadbaj o zdrowie

Preparaty stosowane podczas takich zabiegów są bardzo szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale również dla stałocieplnych zwierząt, czyli naszych domowych pupili. Konieczne jest więc zadbanie o zdrowie zarówno nas, naszej rodziny, jak i ich. W tym celu konieczne jest schowanie karmy oraz misek z pożywieniem dla zwierząt, a także zabezpieczenie spożywanej przez nas żywności w taki sposób, by mieć pewność, że w żaden sposób nie dostanie się do jedzenia. Konieczne jest również dokładne zabezpieczenie wszystkich przedmiotów, które mają styczność z naszym ciałem i skórą, a więc sztućce, szczoteczki do zębów czy ręczniki, ubrania oraz dziecięce zabawki – najlepszym sposobem będzie wyniesienie ich poza obszar dezynsekcji.

Dodaj Komentarz

Komentarzy
2 komentarze

Skomentuj post :

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *