Tępienie pluskiew domowych – co po zabiegu?

Nawet dla bardzo doświadczonych firm dezynsekcyjnych jest prawdziwym wyzwaniem. Nie zawsze insekty te lęgną się jedynie w starych i mocno zaniedbanych mieszkaniach czy starych, opuszczonych domach. Niestety mogą przydarzyć się w każdym mieszkaniu i wtedy z całą pewnością przyda się nam pomoc specjalistów. W niektórych przypadkach samodzielnie możemy wspomóc proces odczyszczana mieszkania, piorąc wszystkie pościele i dokładnie odkurzając okolice łóżka, jednako zaledwie jeden krok w walce z pluskwami.

Co po przebytym zabiegu?

Zabieg pozbywania się pluskiew z mieszkania jest zabiegiem dosyć inwazyjnym i niebezpiecznym dla zdrowia, dlatego podczas samego zabiegu na miejscu powinna znajdować się jedynie uprawniona do tego osoba. Do pomieszczenia można wrócić dopiero po około godzinie lub dwóch. Po tym czasie konieczne jest dokładne wywietrzenie mieszkania, najlepiej jest zrobić solidny przeciąg, aby wszystkie opary skutecznie ulotniły się z mieszkania. Trzeba również uważać, aby zmywaniem czy odkurzaniem nie zniszczyć efektów zabiegu – przez pewien czas powinniśmy omijać miejsca, w których uwielbiają bytować pluskwy i poczekać na efekty działania preparatów.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na żywność w mieszkaniu, w którym miał miejsce zabieg związany z usuwaniem pluskiew. Preparat, który służy do niszczenia pluskiew jest niebezpieczną dla życia trucizną, dlatego bezwzględnie powinno się dbać, aby w żaden sposób nie dostał się do jamy ustnej. Podobnie z miejscem, w którym śpimy – pościel, a przede wszystkim poszewki powinny zostać dokładnie wyprane w mocno ciepłej wodzie.

Dodaj Komentarz

Komentarzy
2 komentarze

Skomentuj post :

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *