Zabieg usuwania pluskiew z domu – jak się do tego przygotować?

Co to są Pluskwy ?

Pluskwy należą do tych najtrudniejszych do wytępienia domowych insektów, stanowią jednocześnie nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych ekip dezynsekcyjnych. Aby cały zabieg przebiegał bez zakłóceń, dobrze jest się odpowiednio do niego przygotować – zarówno siebie, jak i swoje mieszkanie, aby po całym zabiegu wszystko mogło szybko wrócić do normy – jedynie w spokojniejszej atmosferze, bez zbędnych szkodników.

Jak pomóc sobie w zwalczaniu pluskiew?

Samodzielnie również można sobie pomóc, zanim ekipa do nas dotrze z odsieczą. W pierwszej kolejności powinniśmy rozebrać całą pościel, jaką posiadamy, a więc poduszki, kołdry, koce oraz prześcieradła i natychmiast wyprać je w 60 stopniach – to uśmierci wszystkie robaki niezależnie od stadium rozwojowego, w jakim akurat zastała je nasza kąpiel. Jeśli nie jesteśmy w stanie wyprać jakiegoś rodzaju pościeli, na przykład pierzyn czy puchowych kołder, możemy umieścić je w nagrzanym w słońcu samochodzie albo użyć streamera parowego. Okolice łóżka trzeba następnie dokładnie odkurzyć, wykorzystując do tego końcówkę do czyszczenia szczelin, a worek z odkurzacza musi zostać od razu po tym zabiegu wyrzucony do śmieci, najlepiej jeszcze uprzednio umieszczając go w worku, aby mieć pewność, że insekty się nie rozejdą z worka.

Domowe sposoby – czy zawsze są skuteczne?

Wszystkie czynności, jakie wykonujemy samodzielnie, w żadnym wypadku nie będą w stanie zastąpić profesjonalnej firmy, posiadającej odpowiednie preparaty do niszczenia tych szkodników skutecznie i na zawsze. Samodzielna walka z nimi może nam się zwyczajnie nie udać, dlatego jeśli zauważymy w swoim domu problem tego rodzaju, koniecznie powinniśmy od razu szukać odpowiedniej, specjalistycznej pomocy – najlepiej przez Internet, ponieważ jest to dzisiaj najszybszy sposób.

Dodaj Komentarz

Komentarzy
2 komentarze

Skomentuj post :

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *