Żelowanie – skuteczna i mało inwazyjna metoda pozbywania się insektów

      Na rynku usług dezynsekcyjnych pojawiają się wciąż nowe propozycje zabiegów – takich, które będą gwarantowały jednakowo dobrą skuteczność, ale mniejszą uciążliwość dla mieszkańców czy mniejszą toksyczność, której niektórzy właściciele mieszkań czy domów zwyczajnie się obawiają. Dzisiaj obok zamgławiania oraz opylania znana i coraz szerzej stosowana jest metoda żelowania.

Czy jest metoda żelowa?

Przede wszystkim jest to najnowocześniejszy sposób podchodzenia do problemu karaluchów oraz mrówek, a także prusaków i mrówek faraona. Zasada działania jest bardzo prosta – po mieszkaniu zostaje rozstawiony trujący żel, który składa się ze specjalnie przygotowanych, wysokobiałkowych substancji, wyglądających o wiele atrakcyjniej dla owadów niż ich tradycyjne pożywienie w postaci okruszków czy resztek jedzenia. Dodatkowo żel zawiera feromony, które przyciągają Prusaki, znajdujące się w odległości do 20 centymetrów.

Jakie są zalety tej metody?

Metoda jest bardzo skuteczna, ponieważ dochodzi aż do stu procent, natomiast w miejscach, gdzie została zastosowana w bardzo wielu przypadkach nie odnotowano powrotu zarówno karaluchów, jak i mrówek. Działanie metody jest również imponujące, ponieważ dochodzi aż do dwunastu miesięcy. Jest bezpieczne dla alergików oraz astmatyków, można je więc stosować powszechnie. Metoda również nie szkodzi środowisku, jest w pełni ekologiczna oraz biodegradowalna. Stosowany w metodzie żel nie pachnie ani nie posiada żadnego koloru, jest więc jednocześnie dyskretnym rozwiązaniem nawet na odporne na inne metody insekty.

Dodaj Komentarz

Komentarzy
3 komentarze

Skomentuj post :

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *